Geleneksel manikür işleminde el manikür tasında bekletilir ve yumuşayan tırnaklara gerekli işlemler manikür ekipmanları ile yapılır. Peki bu işlem ne kadar hijyenik ve manikür uygulamasının hijyenik hale getirilmesi için nelere dikkat etmek gerekiyor?

Geleneksel Manikürde Karşılaşılan Sorunlar

Geleneksel manikürde tırnak batması, mantar oluşumu, tırnak diplerinde kızarıklık, tırnak yatağının zedelenmesi gibi pek çok sorun meydana gelebilir. Bu sorunlar uygulamanın yanlış yapılmasından dolayı ortaya çıkabileceği gibi sağlıksız koşullar ve hijyenik olmayan ekipmanların kullanımından dolayı da ortaya çıkmış olabilir. Bu sebeple ekipmanlar manikürde büyük önem taşımaktadır.

Kullanılan Ekipmanlar Tek Kullanımlık Olmalı

Günümüzde misafirlerinin ve kendi çalışanlarının sağlığına önem veren kuaför ve güzellik salonları hijyenik manikür uygulamaları yapmaktadırlar. Bu uygulama sırasında kullanılan tüm ekipmanlar tek kullanımlıktır, bu sayede manikür yapılan herkes için ayrı bir ekipman kullanılmış olur.

Geleneksel Manikür Hijyenik Değil

Geleneksel manikürün olmazsa olmazı olan su artık yerini manikür kremi ve manikür sütüne bırakmış durumda. Bu sayede herkes için tek kullanımlık olarak hazırlanmış manikür eldiveni veya manikür sütü açılır ve ellere uygulanır. İşlemin hijyenik olması için oldukça önem taşıyan bu süreç çoğu kuaför ve güzellik salonu tarafından uygulanmaktadır. 

Hijyenik Manikür Uygulamaları

Hijyenik Manikür Uygulamaları

Solenne Susuz Manikür Seti, geleneksel manikürü günümüzdeki müşteri ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak biçimde yeniden tasarlayarak oldukça hijyenik bir uygulama sunuyor. İçinde manikür için özel olarak tasarlanmış krem bulunan bir çift eldiven bulunuyor. Bu eldivenler içindeki krem tırnakları geleneksel maniküre kıyasla daha hızlı yumuşatırken kişiye özel uygulama imkanı tanıyor. Ayrıca ciltte aydınlatıcı bir etkiye sahip olan bu krem içerdiği özel aktifler yardımıyla cildi dezenfekte ediyor ve uygulamanın tamamı boyunca temizliği ön planda tutuyor.

Alkol, parafin ve paraben içermeyen formülü ile güncel trendleri yakından takip edenlerin özellikle tercih ettiği Solenne Susuz Manikür Seti içinde manikür için özel olarak tasarlanmış bir adet tek kullanımlık havlu, tek kullanımlık tırnak eti itici ve maniküre özel olarak tasarlanmış bir adet çift taraflı törpü bulunuyor. Tırnak etlerini almayacak mıyız diyenler buraya tıklayarak Dermatologların manikür işleminde tırnak etlerinin alınmasının sağlık üzerindeki olumsuz etkileri konusunda yorumlarını okuyabilirler.

Eldivenli manikürü tercih etmeyen kullanıcılar için Solenne bambaşka bir ürünle karşımıza çıkıyor. İçerdiği özel aktifler sayesinde manikür işlemini tamamen hijyenik hale getiren Solenne Manikür Sütü, doğallığı ön planda tutuyor ve süt formundaki manikür kremi ile sulu manikür sevenleri de unutmadıklarını ortaya koyuyor. Solenne Manikür Sütünü isterseniz tek kase halinde isterseniz de set halinde kullanabilirsiniz. Bu set içerisinde yine tek kullanımlık hijyenik manikür havlusu, tek kullanımlık tırnak eti itici ve manikür için özel olarak tasarlanmış çift taraflı tırnak törpüsü bulunuyor.

Manikür için devrim niteliğinde olan bu iki ürünü ister evinizde kullanabilirsiniz isterseniz de kuaför ve güzellik salonunuzdan talep edebilirsiniz. Solenne Susuz Manikür Seti ve Solenne Manikür Sütü hijyenik uygulama yapmak isteyen kuaför ve güzellik salonlarını müşterilerine bir adım daha yaklaştırırken aynı zamanda operasyonel maliyetleri düşürmesi açısından da büyük önem taşıyor. Her bir kullanıcı için yeni bir set açacak olan kuaförler ekstra bir maliyet düşünmeden maliyetlerini müşteri başına bir set olarak planlayabilirler.

Peki hijyenik pedikür için hangi uygulamalar var? Hijyenik pedikür uygulamaları için hazırladığımız yazıyı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.