Ayaklar, eller kadar göz önünde olmadığı için aslında zaman zaman bakımı atlanıyor. Bu durum ise ayakta önceden önlenebilecek sorunların büyüyerek bambaşka boyutlara ulaşmasına yol açıyor. Tam da bu nedenle pedikür işleminin doğru ve hijyenik yapılması oldukça büyük önem taşıyor. Peki pedikür işlemini nasıl hijyenik yapabiliriz?

Geleneksel Pedikür İşleminde Su Kullanımı

Geleneksel pedikürde leğene doldurulan suyun içindeki ayaklar belirli bir süre sonra işleme alınır ve ayak bakımı yapılır. Ancak bu süreçte bakteri oluşabilecek birden fazla yer var. Bunlardan biri kullanılan su, bir diğeri ise leğen. Her ne kadar çoğu kuaför ve güzellik salonunda leğenlere tek kullanımlık örtüler yerleştirilse de hala sudan bakteri bulaşabiliyor.

Geleneksel Pedikür İşlemi Sonrası Sağlık Problemleri

Ayaklarımızı çoğu zaman bakım yaparken ikinci plana atıyoruz bu da tırnak batması, şeytantırnağı, mantar oluşumu gibi sorunların ayakta ellere kıyasla daha sık görülmesine yol açıyor. Bu sebeple manikürde olduğu gibi pedikür uygulamalarında da hijyene büyük önem vermek gerekiyor. Ayrıca ayak tabanındaki ve topuklardaki deri daha kalın olduğu için ayak tabanına ve topuklara ayrı bir özen göstermek gerekiyor. Özellikle topuk çatlağı konusu yaralarının geç iyileşmesi sebebiyle şeker hastalarında içinden çıkılmaz bir problem halini alabiliyor.

Pedikürde Hijyenin Önemi ve Hijyenik Pedikür Uygulamaları

Susuz Pedikür Uygulamaları Ön Plana Çıkıyor

Hijyenik manikür pedikür uygulamalarını Türkiye’ ye tanıtan Solenne pedikür için ürettiği Solenne Susuz Pedikür Seti ile şu ana kadarki en kapsamlı hijyenik ve tek kullanımlık seti tüketicilerle buluşturuyor.

Solenne Susuz Pedikür Seti içerisinde pedikür için özel tasarlanmış krem içerek bir çift pedikür çorabı bulunuyor. Çorabın içindeki kremi içerdiği özel nemlendirici aktifler sayesinde cildi geleneksel maniküre kıyasla çok daha hızlı bir şekilde yumuşatıyor, cildin günlük bakımını yapıyor ve cildi aydınlatıyor. Ayrıca içerdiği Tea Tree Oil sayesinde işlemin başından sonuna kadar hijyenik olmasını sağlıyor. Set içeriğinde bir çift terlik, parmak arası, pedikür için özel olarak tasarlanmış havlu, tırnak eti itici, Solenne’ in özel üretimi olan çift taraflı tırnak törpüsü ve topuk ponzası yer alıyor.

Tüm bu içerikleri sayesinde Solenne Susuz Pedikür Setini ister evinizde ister kuaför ve güzellik salonunuzda kullanabilirsiniz. Burada tüketicileri cezbeden nokta tüm ekipmanların tek kullanımlık ve kişiye özel olmasının yanında pedikür uygulaması için gittiğinizde Solenne Susuz Pedikür Setinin sizin önünüzde açılması oluyor. Set içinde pedikür için ihtiyaç duyulan tüm ekipmanlar bulunduğu için dışarıdan başka bir müdahaleye gerek duyulmuyor. Bu noktada hatırlatmak gerekiyor ki tırnak etlerinin alınması pek sağlıklı bir uygulama değil. Tırnak etlerinin alınması pek çok sağlık sorununa yol açabiliyor. Bu konuda Dermatolog Alev Eken’in bu konudaki görüşlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İçeriğindeki pedikür için özel olarak tasarlanmış kremi sayesinde Solenne Susuz Pedikür Seti ile şeker hastalarında dahi topuk çatlakları ve cilt kuruluklarında ilk kullanımdan itibaren gözle görülür sonuçlar alınıyor. Bununla birlikte setin oldukça kapsamlı bir set olması Solenne Susuz Pedikür Setini kuaför ve güzellik salonlarının vazgeçilmezi yapıyor. Tüm bunların yanında kuaför ve güzellik salonları Solenne Susuz Pedikür Setini her pedikür uygulaması için bir set kullanılmasından dolayı operasyonel maliyetlerini düşürmek için de kullanıyorlar.

Siz de Solenne Susuz Pedikür Setini ister evinizde isterseniz de kuaför ve güzellik salonunuzda kullanabilirsiniz. Buraya tıklayarak ürünü inceleyebilirsiniz.

Peki hijyenik manikür uygulamaları için ne gibi yenilikler olduğunu biliyor musunuz? Buraya tıklayarak hijyenik manikür uygulamaları konusundaki yazımızı inceleyebilirsiniz.