Kimileri geleneksel manikürü tercih ederken kimileri daha modern tarzdaki yöntemlere yöneliyor. Bunların başında da susuz manikür geliyor. Özellikle içinde bulunduğumuz COVID-19 virüs salgını durumu sebebiyle hijyenik bakım daha da önem kazanmış durumda. Peki Solenne Susuz Manikür’ ü diğer manikür uygulamalarından farklı kılan nedir? Öncelikle belirtme gerekiyor ki susuz maniküre kuru manikür, manikür eldiveni, eldivenli manikür, kremli manikür gibi başka isimler de verilse de doğru olanı susuz manikürdür.

Peki susuz manikür nedir ve ülkemizde nasıl yaygınlaştı?

Solenne Susuz Manikür Seti Nedir?

Susuz Manikür Nedir?

Solenne susuz manikür geleneksel maniküre kıyasla daha hijyenik bir uygulama sağlayan aslında çok da yeni olmayan bir uygulamadır. Bu yazının kaleme alındığı 2020 yılı Nisan ayı itibariyle Türkiye genelinde binlerle ifade edebilecek sayıda kuaför ve güzellik salonu Solenne Susuz Manikür ile işlem yapmakta ve böylelikle misafirlerinin sağlığını gözeterek onlara en iyi hizmeti sağlamaktadırlar.

Bu işletmelere örnek olarak sadece İstanbul ilinde Kaizen, Hakan Köse, Mehmet Tatlı vs örnek verilebilir. Dünyada ise Solenne Susuz Manikür 7 kıtada da varlığını sürdürmektedir.

Geleneksel manikürde herkes tarafından kullanılan manikür tasını kaldırıp çöpe atabilirsiniz çünkü Solenne Susuz Manikür sayesinde artık buna ihtiyacınız olmayacak. Bu tası hijyenik hale getirmek için üzerine geçirdiğiniz galoşun kötü görünümünden de kurtulacaksınız. Ayrıca eğer tırnağınıza özel bir işlem yapmayacaksanız her uygulamadan önce dezenfekte edilmesi gereken ekipmanların çoğuna da ihtiyacınız yok. Yani hem hijyenik, hem uygun maliyetli, hem de tek kullanımlık bu setlerle manikür eskisine göre çok daha kolay, hijyenik ve kişiye özel.

Adından da anlaşıldığı gibi bu süreçte su ile bir işimiz yok. Susuz manikür seti içerisinde kremi manikür işlemi için özel olarak tasarlanmış bir çift tek kullanımlık kremli manikür eldiveni, bir adet tek kullanımlık tırnak eti itici, bir adet tek kullanımlık çift taraflı törpü ve bir adet maniküre özel üretilmiş tek kullanımlık havlu yer alıyor.

Solenne Susuz Manikür Nedir?

Kremler Maniküre Özel Olarak Üretiliyor

Solenne susuz manikür setinin içinde bir çift kremli manikür eldiveni olduğundan söz etmiştik. Eldivenlerin içindeki krem manikür sonrasında dirseklere kadar uygulanabildiği için el, kollar ve dirseği yumuşatmak, tırnak kenarlarını maniküre hazır hale getirmek için özel olarak formüle edilen bu kremler manikür işlemine özel olarak üretiliyor. Eller eldiven içerisine sokulduğunda dışarıdan herhangi başka bir organizmanın giremeyeceği bir ortama girmiş oluyorlar. Formülündeki doğal hammaddeler sayesinde mantar oluşumunu da önleyen manikür kremi tırnak kenarlarını oldukça hızlı bir biçimde yumuşatıyor.

Tek Kullanımlık Ürünler İle Hijyen Ön Planda

Set içinde manikür için gereken tüm ürünler tek kullanımlık olarak sunuluyor. Bunlar tek kullanımlık havlu, tek kullanımlık çift taraflı törpü, tek kullanımlık tırnak eti itici ve tek kullanımlık manikür eldivenleri olarak sıralanabilir.

Set içindeki tek kullanımlık tırnak eti itici ile tırnak kenarları eldiven giyilmeden önce açılıyor ve uygulama tırnak eti itici yardımıyla tırnak etlerinin tırnak dibine doğru itilmesi ile tamamlanıyor. Bu noktada sürekli sorulan bir soruyu yanıtlamakta fayda var.

Solenne Susuz Manikür Nedir?

Tırnak Etleri Alınmalı Mı İtilmeli mi?

Bilinenin aksine tırnak etleri alınmamalıdır. Bu tırnak etlerinin daha hızlı uzamasına ve ellerin daha sık bakıma ihtiyaç duymasına sebep olur. Ayrıca tırnak etleri alınırken derin bir şekilde alındığında tırnak diplerinde şişlik, kızarıklık en kötüsü de kanamalar görülebilir. İşte bu kanamalar da mantar oluşumuna ve çeşitli bakterilerin vücuda bulaşmasına zemin hazırlar.

Ayrıca tırnaklarımızın üzerindeki bozukluklar da tırnak etlerinin alınmasından kaynaklanıyor. Bu bozuklukların sebebi tırnak etleri alınırken tırnak yatağına zarar verilmesidir. İşte tüm bunların önüne tırnak etlerini almayıp onları tırnak diplerine iterek geçilebilir.

Ülkemizde genelde tırnak etleri alınarak manikür işlemi yapılmaktadır ancak yurtdışına bakıldığında manikür uygulamasının daha çok tırnak etlerinin itilerek tamamlandığını görüyoruz. Kendi sağlığımız için bu alışkanlıktan vazgeçip tırnak etlerimizi almayarak, itmeye dikkat etmeliyiz.

Türkiye’de Susuz Manikür’ ün Ortaya Çıkışı

Patentli Solenne markasının sahibi Beray Kozmetik araştırma ve geliştirme ekibinin ayda bir yaptığı “Sektörün Geleceği” konulu toplantılarından birinde hijyen be kişiye özel uygulamalar üzerine yapılan bir sunum sırasında bu fikir ortaya çıktı. Beray Kozmetik araştırma geliştirme ekibi gruplara ayrıldı ve bir grup her cilt ve tırnak yapısı için uyumlu bir manikür kremi üretimi için çalışmalara başlarken diğer bir grup manikür için gerekli ekipmanların tek kullanımlık olarak sunulması ve anatomik olarak kullanım kolaylığı sağlayan yan ürünler üzerine çalışmaya başladı.

Türkiye’de henüz böyle bir çalışma yokken uzun süren araştırmalar sonucunda ortaya Solenne Susuz Manikür & Pedikür Serisi çıktı. Böylece Solenne Susuz Manikür Serisi Türkiye’nin ilk susuz manikür seti üreticisi oldu.

Serinin ilk üyeleri olan Solenne Susuz Manikür Seti ve Solenne Susuz Pedikür Seti ilk piyasaya çıktığında büyük bir taleple karşılaştı ve ilk piyasaya çıktığı günden bu güne sürekli artan talebi karşılayabilmek için Beray Kozmetik üretim kapasitesini her geçen gün artırmaya devam ediyor.

Solenne Susuz Manikür Seti’ ni denemek için aşağıdaki linke tıklayabilir ve siz de tek kullanımlık, hijyenik manikür deneyimini yaşayabilirsiniz.